پارس دیتا

افزایش ترافیک سایت

یکی از مهمترین اهداف در طراحی یک سایت، داشتن بازدید کننده و بالا رفتن ترافیک سایت(رنکینگ سایت) است.
در این زمینه یکی از گزینه های بسیار پراهمیت، موتورهای جستجو هستند. مدیر یک سایت از طراح انتظار دارد پس از مدتی که از طراحی سایت می گذرد رتبه مناسبی در موتورهای جستجو بدست بیاورد و مشتریان پس از اینکه در موتورهای جستجوی مختلف کلمات کلیدی مرتبط با سایت را وارد کردند، بتوانند سایت مذبور را نیز در میان اولین وب سایت های مربوطه بیابند.
در این زمینه، نکاتی را دراختیار شما قرار داده ایم تا با بهره گیری از آنها شما را در رسیدن به اهداف خود یاری نموده باشیم:

  1. داشتن صفحاتی با محتویات داینامیک:
  2. محتویات صفحات شما باید مرتبا به روز شوند، پویایی و به روز بودن صفحات کمک شایانی در بهبود ترافیک سایت دارند،کاربران شما به دنبال اطلاعات به روز هستند.

  3. معرفی سایت به موتورهای جستجو:
  4. یکی از موارد موثر در افزایش ترافیک سایت، معرفی سایت به موتورهای جستجوست، برای این کار کافیست سایت خود را در موتورهای جستجو ثبت نام نمایید، با این کار پس از مدتی این موتورها اطلاعات سایت شما را ایندکس(فهرست) می کنند و هنگامی که عباراتی مرتبط با سایت شما در موتورهای جستجو وارد می شود، سایت شما نیز جزو نتایج جستجو خواهد بود.

  5. معرفی سایت در سایت های دیگر:
  6. شما می توانید سایت خود را در سایتهای مختلف و سایت هایی که تبلیغات رایگان دارند ثبت کنید، لینک هایی که کاربران مختلف را به سایت های شما راهنمایی می کنند به بالا بردن ترافیک سایت کمک میکنند.

  7. قراردادن مقالات مختلف و به روز در سایت:
  8. داشتن مقالات مرتبط با زمینه کاری شما، کاربران را به سوی سایت شما راهنمایی خواهد کرد.

  9. استفاده از کلمات کلیدی:
  10. استفاده از کلماتی که در زمینه کاری شما اهمیت دارند اقدام مهمی در افزایش میزان ترافیک و رنکینگ سایت است. شما به راحتی با استفاده از این کلمات در میان محتویات سایتتان به این مهم دست می یابید.