• English (English)
 • français (French)
 • Deutsch (German)
 • русский (Russian)
 • العربية (Arabic)

ماژول دانلود (Download)

ماژول دانلود

امكان دانلود فايل هاي مورد نياز، يكي از مواردي است كه امروزه غالب شركت ها و سازمان هاي ارائه دهنده خدمات و محصولات براي كاربران خود محيا مي نمايند. براي مثال نرم افزارهاي جانبي كوچك و بزرگ، بازي ها، درايور محصولات، فايل هاي راهنما و دانلود ها (با هر فرمتي مثل DOC وPDF) و كاتالوگ و فايل هاي آموزشي محصولات و خدمات، مي توانند در قالب يك فايل قابل دانلود قرار داده شوند.
قرار دادن امكان دانلود اين فايل ها تاثير مستقيمي در جذب كاربران خواهد داشت و عاملي براي تشويق بازديدكنندگان (چه اشخاصي كه دنبال چنين محصول يا خدمتي بوده اند و چه كاربران عادي كه در حال تحقيق پيرامون موضوعي هستند كه مطلبي براي آن درون سامانه پشتيباني خود قرار داده ايد) براي پيوستن به جمع مشتريان شما خواهد بود.
مدير سیستم در صورت تمايل به قرار دادن دانلودي بر روي سامانه، مي تواند با استفاده از ماژول دانلود، آن را بارگذاري نموده و براي دانلود بر روي سامانه پشتیبانی و در دسترس بازديدكنندگان قرار دهد. همچنین مدیر می تواند از طریق این ماژول دانلود های خود را مدیریت نماید. یعنی دانلود جدیدی ایجاد کرده و یا دانلود های ایجاد شده قبلی را ویرایش و یا حذف نماید.
دانلود ایجاد شده می تواند شامل فایل، تصویر و شرح باشد. همچنين مي توان آن را درون يكي از گروه هاي از پيش تعيين شده قرار داد. در صورتیکه دانلود مورد نظر نرم افزاری است که تحت سیستم عامل خاصی اجرا می شود و یا سخت افزار خاصی آن را پشتیبانی می کند، سازنده دانلود می تواند مشخصات آنها را در قسمت مشخصات سیستم وارد نماید تا کاربر بتواند از طریق سامانه پشتیبانی و هنگام مشاهده دانلود از آن ها مطلع گردد.

امكانات

 • نمایش لیست دانلودها بصورت گروه بندی شده
  ماژول دانلود دارای قابلیت گروه بندی می باشد و می‌توان برای آن به تعداد دلخواه و مورد نیاز گروه ایجاد کرد. سپس هر دانلود را در گروه مربوط به خود ایجاد نمود. در صفحه مربوط به دانلودها در سامانه پشتیبانی، گروه های ایجاد شده در قسمت راست صفحه با عنوان "گروه های دانلود" و دانلود های موجود در گروه فعلی انتخاب شده در قسمت سمت چپ، با عنوان "دانلودها" به کاربران نمایش داده می شوند.
 • نمایش تعداد دانلودهای موجود در هر گروه
  در صفحه اصلی دانلودها و در قسمت مربوط به گروه های دانلود، تعداد دانلودهای موجود در هر گروه در مقابل عنوان آن قابل مشاهده می باشد.
 • نمایش لیست دانلودهای موجود در هر گروه بر اساس اولویت و آخرین تاریخ انتشار
  لیست دانلودها در هر گروه بر اساس اولویت نمایش داده می شوند و در صورت یکسان بودن اولویت، دانلود هایی که تاریخ انتشار آنها بالاتر است، ابتدا نمایش داده می شوند.
 • امکان صفحه بندی دانلود ها در سامانه پشتیبانی:

  در صورتی که تعداد آیتم های موجود در دانلودها زیاد باشد به منظور User friendly بودن و عدم استفاده از Scroll در صفحات خروجی، می توانید امکان صفحه بندی را با استفاده از تنظیمات صفحه بندی از قسمت تنظیمات نمایش قرار داده و تعیین کنید چه تعداد آیتم در هر صفحه نمایش داده شود.
 • امکان ارسال به دوستان:

  این امکان بصورت پیش فرض، بعنوان یک ابزار در خروجی سند ایجاد شده نمایش داده می شود و امکان تغییر آن وجود ندارد.
 • مدیریت نمایش یا عدم نمایش تعداد دانلود از دانلودهای ایجاد شده
  مدیر سیستم پشتیبانی می تواند در قسمت تنظیمات نمایش، تعیین نماید که تعداد دانلودها نمایش داده شوند یا خیر. لازم به ذکر است، تعداد بازدید دانلود در صفحه مربوط به هر دانلود قابل مشاهده می باشد.
 • مدیریت نمایش یا عدم نمایش بخش های مختلف ماژول دانلود در سامانه پشتیبانی
  مدیر می تواند در بخش تنظیمات نمایش موجود در مدیریت سیستم، تعیین نماید چه بخش هایی از ماژول دانلود در سامانه پشتیبانی نمایش داده شوند. این بخش ها عبارت اند از:
  - بخش لینک به صفحه اصلی دانلود
 • اختصاص یک صفحه مجزا به هر دانلود
  در هنگام ایجاد هر دانلود، سیستم یک صفحه مجزا، جهت نمایش جزئیات کامل آن، ایجاد می نماید. نام صفحه مذکور را می‌بایست مدیریت در هنگام ایجاد دانلود تعیین نماید. اطلاعاتی که در این صفحه نمایش داده می شود عبارت اند از:
  عنوان دانلود-
  - عنوان در مرورگر: مدیر می تواند در هنگام ایجاد دانلود، یک عنوان برای نمایش در مرورگر تعیین نماید.
  - شرح کامل دانلود
  - تصویر دانلود
  - تعداد دانلود: تعداد دانلود در صورت تایید مدیر نمایش داده خواهد شد.
  - تاریخ آخرین بروز رسانی: این تاریخ توسط سیستم مشخص می گردد.
  - سیستم عامل های سازگار: در صورت وجود نمایش داده می شود.
  - پیش نیازهای سیستم: در صورت وجود نمایش داده می شود.
  - نام فایل به همراه حجم آن بصورت لینک، جهت دانلود
 • ایجاد دانلود
  مدیر سیستم می تواند با وارد کردن عنوان، انتخاب گروه، تعیین اولویت، بارگذاری فایل و همچنین تعیین آدرس صفحه، دانلود خود را ایجاد نمایید.
 • امکان تعریف مطالب مرتبط:

  در این بخش مطالب مرتبط با موضوع دانلود، که قبلا در ماژول های اخبار، دانشنامه، راهنما و دانلود تعریف نموده اید را می توانید به عنوان مطالب مرتبط معرفی کنید.
 • تعیین زبان
  شما می توانید دانلود را در زبان مورد نظر خود ایجاد نمایید. در این صورت بازدید کنندگان در صورت مشاهده سامانه پشتیبانی با زبان مورد نظر، می توانند دانلودهای ایجاد شده در آن زبان را مشاهده نمایند.
 • تعیین گروه
  دانلودی که ایجاد می کنید را می توانید در گروه مورد نظر خود قرار دهید. لازم به ذکر است که هر زبان دارای گروه بندی خود است و با انتخاب زبان دانلود، گروه‌های مربوط به همان زبان برای انتخاب، نمایش داده می شوند.
 • تعيين شرح دانلود
  شرحی از فایل قرار داده شده برای دانلود را می توانید در این قسمت تعیین نمایید. این شرح به کاربران در خصوص معرفی و نحوه استفاده از فایل مربوطه کمک نماید.
 • قرار دادن تصوير براي هر دانلود
  مدیر می تواند برای هر دانلود تصویر مورد نظر خود را تعیین نماید. این تصویر در صفحه جزئیات دانلود نمایش داده خواهد شد.
 • تعيين مشخصات سیستم
  اگر دانلود مورد نظر نرم افزاری است که تحت سیستم عامل خاصی اجرا می شود و یا سخت افزار خاصی آن را پشتیبانی می‌کند، مشخصات آن در این قسمت تعریف می شوند. این مشخصات شامل موارد زیر می باشند:
  - سیستم عامل های سازگار
  - پیش نیازهای سیستم
 • تعيين تنظيمات براي صفحه
  در اين بخش آدرس دسترسی به صفحه و همچنین تنظيماتي كه براي موتورهاي جستجوگر اهميت زيادي دارند، تعيين مي‌شوند.
 • تعيين آدرس براي صفحه
  هر دانلود ايجاد شده، بصورت مجزا درون يك صفحه قرار مي گيرد. بنابراين لازم است تا در اين بخش آدرسي را براي آن تعيين نمود. از اين آدرس براي بازديد از صفحه يا لينك دادن به آن استفاده مي شود. سیستم بصورت پیش فرض یک نام یکتا را پیشنهاد می دهد که می توانید آن را تغییر دهید. لازم بذکر است که نام صفحه می بایست یکتا و غیر تکراری باشد. در صورتی که ویژگی SEO-URL را تهیه نمایید می توانید آدرس صفحه خود را با هر پسوندی و یا حتی بدون پسوند خاتمه دهید، در غیر این صورت آدرس صفحه شما می بایست با پسوند aspx ختم شود.
 • تعيين عنوان در مرورگر
  در اين بخش يك عنوان براي صفحه تعيين مي شود. اين عنوان در قسمت بالاي مرورگر نمايش داده مي شود و مي تواند با عنوان دانلود متفاوت باشد. عنوان در مرورگر براي موتورهاي جستجو اهميت زيادي دارد.
 • تعيين كلمات كليدي
  كلمات كليدي يكي از معيارهاي مهم براي موتورهاي جستجو مي باشند. اين كلمات در صفحه نمايش داده نمي شوند و فقط توسط موتورهاي جستجو مورد استفاده قرار مي گيرند. در اين بخش كلمات كليدي مورد نظر براي صفحه وارد مي شوند.
 • تعيين توضيحات
  توضيحات نيز يكي از معيارهاي مهمي مي باشند كه موتورهاي جستجو اهميت زيادي به آنها مي دهند. اين توضيحات درون صفحه نمايش داده نمي شوند و صرفاً توسط موتورهاي جستجو مورد استفاده قرار مي گيرند.
 • قراردادن يادداشت
  درصورت تمايل به قرار دادن توضيحات پيرامون دانلود ايجاد شده، مي توان از اين بخش استفاده نمود. اين توضيحات فقط توسط مديران سيستم و از طريق كنترل پنل قابل مشاهده مي باشند و بر روي سامانه پشتیبانی نمايش داده نمي شوند.
 • تعیین وضعیت فعال/غیر فعال بودن دانلود ایجاد شده توسط سازنده
  در صورتی که سازنده قصد دارد این دانلود بر روی سامانه پشتیبانی نمایش داده نشود، می تواند آن را در حالت غیر فعال قرار دهد.
 • مدیریت دانلودها
  در صفحه مرکز مدیریت دانلود، لیستی از تمامی دانلودهای موجود قرار دارد که توسط آن مدیر می تواند به مدیریت دانلودها بپردازد. برای این منظور با انتخاب دانلود دلخواه در لیست، می توان عملیات مورد نظر را بر روی دانلود انتخاب شده اعمال نمود. همچنین از طریق این صفحه، می توان دانلود های مورد نظر را ویرایش و یا حذف کرد.
 • تأیید دانلودها توسط مدیر
  تا زمانی که مدیر سامانه، دانلود را در وضعیت تائید شده قرار ندهد، حتی اگر سازنده، آن را در وضعیت فعال قرار داده باشد، دانلود ایجاد شده بر روی سامانه پشتیبانی نمایش داده نمی شود. برای این منظور، مدیر می بایست در صفحه مرکز مدیریت دانلود، با انتخاب دانلود مورد نظر نسبت به تأیید و یا عدم تأیید آن اقدام نماید.
 • نمایش تعداد دانلودهای صورت پذیرفته از هر دانلود
  در صفحه مرکز مدیریت دانلود و در لیست دانلودها، تعداد دفعات دانلود انجام شده برای هر دانلود مشخص شده است.
 • امکان کنترل محدوده جستجو و گزارش گیری بر روي لیست دانلودها از طریق فیلتر
  مدیر، علاوه بر مشاهده لیست دانلود ها، می تواند دانلود مورد نظر خود را جستجو نموده و بر اساس معیارهای تعیین شده در بخش فیلتر، دانلود ها را بر اساس معیارهای مورد نیاز، فیلتر نماید.
 • استفاده از فیلتر بر اساس معیار زمان ایجاد دانلود
  مدیر می تواند با تعیین یک بازه زمانی، تمامی دانلودهای ایجاد شده در آن تاریخ ها را مشاهده نماید.
 • استفاده از فیلتر بر اساس معیار زبان
  مدیر می تواند با تعیین زبان، تمامی دانلودهای ایجاد شده به زبان مورد نظر خود را مشاهده نماید.
 • استفاده از فیلتر بر اساس معیار گروه
  مدیر می تواند با تعیین گروه، تمامی دانلودهای موجود در گروه مورد نظر خود را مشاهده نماید.
  دانلودهای ایجاد شده را می توان در هر زبان بصورت جداگانه گروه بندی نمود. در قسمت فیلتر نیز در صورت تعیین زبان مورد نظر، گروه های ایجاد شده در آن زبان، جهت فیلتر، نمایش داده می شوند.
 • استفاده از فیلتر بر اساس معیار سازنده
  دانلود های موجود را می توان بر اساس سازنده‌ی آنها فیلتر نمود. برای این منظور مدیر می تواند با تعیین نام سازنده، تمامی دانلودهای ایجاد شده توسط وی را مشاهده نماید.
 • استفاده از فیلتر بر اساس معیار وضعیت
  در هنگام ایجاد دانلود، وضعیت (فعال/غیرفعال) دانلود را می بایست تعیین نمود. دانلودهای غیرفعال بر روی سامانه نمایش داده نخواهند شد و برای دانلودهایی که هنوز نیاز به تکمیل دارند، تعیین می گردند.
  مدیر می تواند در قمست فیلتر، با تعیین وضعیت دلخواه، تمامی دانلودهای دارای وضعیت مورد نظر خود را مشاهده نماید.
 • استفاده از فیلتر بر اساس معیار تأییدیه
  مدیر می تواند با تعیین تأییدیه، تمامی دانلودهای تأییده شده/تأییده نشده را مشاهده نماید.
 • جستجوی دانلودها
  مدیر می تواند در صفحه مرکز مدیریت، دانلود مورد نظر خود را جستجو نماید. عبارت وارد شده در میان معیارهای زیر جستجو می شود:
  - عنوان
  - عنوان مستعار
  - آدرس صفحه
 • امکان تلفیق معیارهای فیلتر با عبارات مورد جستجو
  مدیر می تواند پس از تعیین معیارهای مورد نظر خود از طریق فیلتر، با وارد نمودن عبارت مورد جستجو، بر روی دکمه جستجو کلیک نماید تا نتایج حاصل از تلفیق معیارهای فیلتر و عبارت مورد نظر را مشاهده نماید.
  به عنوان مثال با تلفیق معیارها با عبارت جستجو می توانلیست دانلودهایی که در گروه مورد نظر و با وضعیت فعال می‌باشند و در عنوان خود شامل عبارت خاصی هستند را مشاهده نمود.
 • تعيين تعداد دانلودهای قابل نمايش در صفحه مرکز مدیریت دانلود
  لیست دانلودها در صفحه مذکور قابلیت صفحه بندی دارد. کاربر می تواند توسط این آیتم مشخص نماید در هر صفحه چه تعداد دانلود نمایش داده شوند.
 • مرتب سازی لیست دانلودهای موجود
  مدیر می تواند لیست دانلود های خود را بر اساس معیارهای زیر مرتب سازی نماید:
  - عنوان
  - گروه
  - آدرس صفحه
  - اولویت
  - وضعیت
  - تأییدیه
 • نمایش مشخصات دانلود در هنگام ویرایش آن
  در هنگام ویرایش دانلود، مشخصات دانلود که شامل موارد زیر می باشند، جهت اطلاع مدیر، نمایش داده می شوند:
  - عنوان
  - زمان ایجاد
  - زمان آخرین بروز رسانی
  - شخص بروز رسانی کننده
  - تأییدیه
 • پرینت صفحه جزئیات دانلود
  در هنگام مطالعه دانلود در صفحه جزئیات آن، امکان پرینت از صفحه دانلود برای کاربران میسر می باشد.