• English (English)
 • français (French)
 • Deutsch (German)
 • русский (Russian)
 • العربية (Arabic)

ماژول گروه بندی ماژول ها(Modules Grouping)

ماژول گروه بندی ماژول ها
از این ابزار جهت گروهبندی ماژولارهای یک ماژول استفاده می شود.

در صورت نیاز به دسته بندی اطلاعات و به وجود آوردن بخش بندی بر روی ماژولارهای یک ماژول، می توان از گروهبندی ماژول استفاده کرد. برای هر ماژول می بایست، یک گروهبندی مختص به آن ماژول ایجاد نمود .جهت مدیریت مطلوب در گروه بندی، بهتر است عناوین گروه ها را متناسب با کاربرد آن انتخاب نمود.

امکانات

 • امکان ایجاد گروهبندی ماژول جدید و مدیریت گروهبندی ماژولهای موجود:
  در این بخش می توان برای هر ماژول بطور جداگانه گروهبندی ایجاد نمود. با انتخاب هر یک از گروهبندی های موجود میتوان آنرا مورد ویرایش قرار داده، سلسله مراتب گروهبندی انتخابی را تغییر داده و حتی در صورت نیاز گروهبندی مربوطه را حذف نمود.
 • امکان جستجوی گروهبندی ماژولها:
  ماژولهای موجود گروهبندی بندی شده را می توان بر اساس عنوان و عنوان مستعار ماژول جستجو کرد.
 • امکان استفاده از فیلتر جهت جستجوی دقیقتر گروهبندی ماژول:
  با انتخاب گزینه فیلتر بخشی نمایان خواهد شد که در آن می توانید آیتم های زمان ایجاد، سازنده گروهبندی ماژول و نوع ماژول را جستجو نمایید.
 • امکان مرتب سازی گروهبندی ماژول های ایجاد شده:
  مدیر سیستم در این بخش میتواند گروهبندی های موجود را براساس ستونهای ماژول، عنوان، زمان ایجاد و سازنده گروهبندی ماژول بصورت صعودی و نزولی مرتب کند.
 • امکان تعیین تعداد گروهبندی های نمایش داده شده در صفحه مدیریت گروهبندی ها:
  لیست گروهبندی های ایجاد شده در صفحه مدیریت گروهبندی ماژولها قابلیت صفحه بندی دارد. می توان توسط این آیتم مشخص نمود در هر صفحه چه تعدادی از گروهبندی های ایجاد شده نمایش داده شود.
 • نمایش اطلاعات ثبتی برای هر یک از گروهبندی های ایجاد شده:
  در هنگام ویرایش گروهبندی ها می توان از اطلاعاتی چون زمان ایجاد، سازنده، آخرین بروز رسانی و این که چه کسی آخرین بروز رسانی را انجام داده است، مطلع گرديد.
 • امکان درنظر گرفتن عنوان مستعار برای گروهبندی های ایجاد شده:
  زمانی که از سایت به صورت چند زبانه استفاده میکنید، از این گزینه میتوانیداستفاده نمائید. درصورتی که عنوان ایجاد شده، به زبانی است که برای شما یا سایرمدیران مفهوم نیست، میتوانید برای آن، نام مستعاری مفهوم با زبان خود ایجاد نمائید تا راحتتر بتوانید گروهبندی ایجادشده خود را در سایرصفحات شناسایی کنید.
 • امکان درنظر گرفتن آدرس مستقیم:
  چنانچه بخواهیداین گروه به آدرس خاصی لینک داده شود،این گزینه را در حالت انتخاب قرار داده و در کادر نمایش داده شده آدرس خود را وارد نمائید. درصورتی که آدرس مورد نظر مربوط صفحات ساخته شده در نرم ا فزار شما می باشد وارد کردن آدرس کامل ضروری نیست وکافی است نام صفحه ذکر شود.
  لازم به ذکر است در صفحاتی که ماژولارهای گروه بندی شده نمایش داده می شوند، برای آنکه اطلاعات با سرعت بیشتری در صفحه نمایش داده شود این امکان داده شده که پیمایش میان اطلاعات گروه های مختلف در یک صفحه انجام گردد. به عنوان مثال در ماژول دانشنامه اگر گروه های آموزشی مختلف را در دسترس کاربران در صفحه قرار دهید کاربر هر یک از گروه ها را انتخاب نماید مطالب آن گروه در همان صفحه و بدون آنکه صفحه جدیدی باز شود نمایش داده می شود که این امکان، سرعت نمایش اطلاعات را بالا می برد. حال اگر مدیری روی بحث SEO سایت حساسیت داشته باشد می تواند این امکان را ایجاد نماید که به جای آنکه اطلاعات در همان صفحه نمایش داده شود، یک صفحه جدید باز شده و اطلاعات مربوط به هرگروه در یک صفحه نمایش داده شود. این امکان بوسیله آدرس مستقیم قابل انجام است. با دادن آدرس صفحه مربوط به هر گروه، با انتخاب گروه توسط کاربر، به آن صفحه دسترسی می یابد.
 • امکان درنظر گرفتن نیاز به تایید برای هر گروهبندی:
  با انتخاب این گزینه اطلاعاتی که در این گروه ایجاد می شوند، به صورت پیش فرض تائید نشده می باشند و برای تائید آنها باید در صفحه مدیریت ماژول مربوطه وضعیت تائید اطلاعات را مشخص نمائید. ماژولارهایی که در این گروه ها قرار می گیرند تا تایید نشوند قابل افزودن به صفحه نیستند.