• English (English)
 • français (French)
 • Deutsch (German)
 • русский (Russian)
 • العربية (Arabic)

ماژول بریده جراید (Press Sector)

ماژول بریده جراید

مدیر می تواند با استفاده از این ماژول به راحتی بریده جرایدمورد نظر خود را در يكي از گروه هاي موجود، ایجاد و مدیریت نموده و بر روی سایت قرار دهد.

امروزه دنبال کردن خبر های روز دنیا و مطبوعات به یکی از کارهای روزمره انسان ها مبدل شده است، شاید وبلاگ ها و سایت های زیادی باشند که اخبار روز جهان را برای بینندگان خود به نمایش میگذارند، اما نکته ای که نباید فراموش شود اثبات درستی یک خبر میباشد که جز استناد کردن به منبع خبر راه دیگری برای آن وجود ندارد. ماژول پیش روی شما این امکان را فراهم میکند که هم زمان، خبر مورد نظر خود را به نمایش بگذارید و همچنین منبع خبر را به بیننده نشان دهید. روند عملکرد این ماژول به این صورت میباشد که شما ابتدا میبایست روزنامه های دلخواه را به لیست روزنامه ها اضافه کنید. برای هر روزنامه میتوانید عنوان و آدرس سایت روزنامه و همچنین لوگوی آن را ثبت کنید. سپس میتوان برای آن روزنامه، بریده ای از صفحه خاص را ایجاد کرد، برای ایجاد بریده جراید میبایست عنوان، گروه، اولویت آن در گروه، روزنامه ای که قبلا در لیست روزنامه ایجاد شده، تاریخ انتشار خبر، آدرس مستقیم برای بریده ایجاد شده و از همه مهم تر تصویری که از صفحه روزنامه مورد نظر انتخاب شده را مشخص نمود. مزیت های این ماژول اولویت بندی هر بریده در گروه خاص، قرار دادن تصویر از هر بخش دلخواه صفحه روزنامه، مشخص کردن تاریخ انتشار خبر، نمایش لوگوی روزنامه و همچنین قرار دادن لینک مستقیم برای منبع خبر میباشد.

امکانات

 • ایجاد بریده جراید با عنوان و عنوان مستعار دلخواه:
  عنوان مستعار: استفاده از این گزینه برای زمانی مناسب است که شما از سایت به صورت چند زبانه استفاده می کنید. چنانچه عنوان شما به زبانی است که برای شما و سایر مدیران مفهوم نیست می توانید عنوان مستعاری مفهوم برای آن ایجاد نمائید تا به راحتی بتوانید بریده جراید ایجاد شده خود را در سایر صفحات شناسایی کنید . عنوان مستعار ایجاد شده فقط برای مدیران و از طریق این کنترل پنل قابل مشاهده است و بر روی سایت نمایش داده نمی شود.
 • گروه بندی بریده جراید ایجاد شده:
  امکان قرار دادن بریده جراید ایجاد شده در گروه خاص فراهم آمده است تا دسترسی و استفاده از این ماژول به راحتی صورت گیرد.
 • اولویت بندی بریده در گروه انتخاب شده:
  در صورتی که قصد دارید تعدادی از بریده های جراید یک گروه خاص بر روی سایت نمایش داده شود می توانید ترتیب نمایش آن ها را بر روی سایت تعیین نمائید.
 • مشخص کردن روزنامه ای که بریده جریده از آن برداشته شده است:
  در این قسمت شما میتوانید روزنامه مورد نظر را از لیست روزنامه های تعریف شده توسط خود انتخاب کنید، توجه به این نکته مهم است که در زمان افزودن بریده ی جریده در صورتی که روزنامه ی مورد نظر شما در لیست کشویی مربوط به روزنامه ها موجود نبود ابتدا از طریق گزینه افزودن روزنامه واقع دربخش روزنامه ها، روزنامه ی مورد نظر خود را به لیست موجود اضافه کنید.
 • تعیین تاریخ انتشار اطلاعات در روزنامه:
  در اين بخش تاريخي كه مطلب مورد نظر در روزنامه منتشر شده است، تعيين مي شود.
 • بارگذاری تصویر از بخش بریده شده روزنامه مورد نظر:
  در این قسمت می توانید تصویر آن بخشی از روزنامه که مدنظر شماست بارگذاری نمایید. توصیه میشود از تصاویر متناسب با وب، با حجم کم و با پسوند Gif و یا JPEG استفاده نمائید.
 • امکان وارد نمودن آدرس مستقیم برای بریده جراید ایجاد شده:
  چنانچه بخواهید بریده جریده فوق به آدرس مشخصی لینک داده شود، این گزینه را در حالت فعال قرار می دهید و در کادر مشخص شده آدرس لینک را وارد می کنید.
 • تعیین وضعیت فعال/غیر فعال بودن بریده جراید ایجاد شده توسط سازنده:
  با عدم انتخاب این گزینه امکان قرار دادن بریده ایجاد شده بر روی سایت فراهم نمیباشد. این گزینه زمانی مناسب است که شما اطلاعات یک بریده جراید را به صورت کامل مشخص نکرده اید و یا از صحت خبر اطمینان کامل ندارید؛ پس از مشخص شدن وضعیت بریده ایجاد شده می توانید وضعیت آن را در حالت فعال قرار دهید تا بتوان ان را بر روی سایت نمایش داد.
 • قرار دادن یادداشت:
  در صورت نیاز به قرار دادن توضیحات پیرامون بریده جراید ایجاد شده از این بخش استفاده می شود. این توضیحات فقط برای مدیران سیستم و از طریق کنترل پنل قابل مشاهده است و بر روی سایت نمایش داده نمی شود.
 • استفاده از فیلتر (Filter) جهت جستجوی ماژولارهای بریده جراید ایجاد شده:
  جستجو بر اساس معیارهای زمان ایجاد، تائیدیه، وضعیت، سازنده، روزنامه و گروه انجام میگیرد.
 • امکان کنترل محدوده جستجو و گزارش گیری بر روی بریده جراید ایجاد شده از طریق فیلتر:
  می توان چند آیتم را با هم ترکیب نموده و از ماژولارهای ایجاد شده گزارش گرفت، همچنین می توان آیتم های فیلتر را با آیتم های جستجو ترکیب نموده و گزارشات لازم را ایجاد نمود.
 • امکان جستجو در میان عنوان و عنوان مستعار بریده جراید ایجاد شده:
  می توان با به خاطر داشتن بخش یا تمامی عنوان یا نام مستعار ماژولار ایجاد شده، آن را جستجو نمود.
 • نمایش اطلاعات ثبتی برای هر یک از ماژولار هاي بریده جراید ایجاد شده:
  در هنگام ویرایش بریده جراید می توان از اطلاعاتی چون زمان ایجاد، سازنده، تائیدیه، آخرین بروز رسانی و این که چه کسی آخرین بروز رسانی را انجام داده است، مطلع گرديد.
 • تعیین وضعیت تائیدیه توسط مدير:
  تا زمانی که مدیر سایت بریده جراید را در وضعیت تائید شده قرار ندهد، حتی اگر سازنده، آن را در وضعیت فعال قرار داده باشد، بریده جراید ایجاد شده بر روی سایت نمایش داده نمی شود.
 • امکان تعیین تعداد ماژولارهای بریده جراید نمایش داده شده در صفحه مرکز مدیریت بریده جراید:
  لیست ماژولارهای بریده جراید ایجاد شده در صفحه مرکز مدیریت بریده جراید، قابلیت صفحه بندی دارد. می توان مشخص نمود در هر صفحه چه تعداد از ماژولارهای ایجاد شده نمایش داده شوند.
 • مرتب سازی (sort) لیست بریده جراید ایجاد شده:
  امکان مرتب سازی براساس عنوان، گروه، روزنامه، اولویت، زمان ایجاد، تائیدیه وضعیت برای لیست بریده جراید موجود فراهم آمده است.
 • ثبت عنوان مستعار برای هر روزنامه:
  عنوان مستعار: استفاده از این گزینه برای زمانی مناسب است که شما از سایت به صورت چند زبانه استفاده می کنید. چنانچه عنوان شما به زبانی است که برای شما و سایر مدیران مفهوم نیست می توانید عنوان مستعاری مفهوم برای آن ایجاد نمائید تا به راحتی بتوانید روزنامه ایجاد شده خود را در سایر صفحات شناسایی کنید. نام مستعار ایجاد شده فقط برای مدیران و از طریق این کنترل پنل قابل مشاهده است و بر روی سایت نمایش داده نمی شود.
 • مشخص کردن آدرس سایت روزنامه ایجاد شده:
  آدرس وارد شده در این قسمت به عنوان آدرس منبع روزنامه در نظر گرفته می شود و با کلیک بر روی آدرس وارد شده، بازدید کننده در پنجره جداگانه ای به آدرس سایت مربوطه ارجاع داده می شود.
 • بارگذاری لوگوی روزنامه به صورت فایل تصویری برای هر روزنامه:
  امکان قرار دادن لوگوی هر روزنامه(تصویری که نمایانگر نام روزنامه میباشد) در هنگام ایجاد روزنامه جدید برای مدیر فراهم است.
 • تعیین وضعیت فعال/غیر فعال بودن روزنامه ایجاد شده توسط سازنده:
  با غیر فعال کردن یک روزنامه آن روزنامه در لیست روزنامه ها(در هنگام ایجاد بریده جراید) نمایش داده نمی شود.
 • قرار دادن یادداشت:
  در صورت نیاز به قرار دادن توضیحات پیرامون روزنامه ایجاد شده از این بخش استفاده می شود. این توضیحات فقط برای مدیران سیستم و از طریق کنترل پنل قابل مشاهده است و بر روی سایت نمایش داده نمی شود.
 • استفاده از فیلتر (Filter) جهت جستجوی روزنامه ایجاد شده:
  جستجو بر اساس معیارهای زمان ایجاد، وضعیت و سازنده انجام میگیرد.
 • امکان کنترل محدوده جستجو و گزارش گیری بر روی روزنامه ایجاد شده از طریق فیلتر:
  می توان چند آیتم را با هم ترکیب نموده و از روزنامه های ایجاد شده گزارش گرفت، همچنین می توان آیتم های فیلتر را با آیتم های جستجو ترکیب نموده و گزارشات لازم را ایجاد نمود.
 • امکان جستجو در میان عنوان و عنوان مستعار روزنامه ایجاد شده:
  می توان با به خاطر داشتن بخش یا تمامی عنوان یا نام مستعار روزنامه ایجاد شده، آن را جستجو نمود.
 • نمایش اطلاعات ثبتی برای هر یک از روزنامه های ایجاد شده:
  در هنگام ویرایش روزنامه می توان از اطلاعاتی چون زمان ایجاد، سازنده، آخرین بروز رسانی و این که چه کسی آخرین بروز رسانی را انجام داده است، مطلع گرديد.
 • امکان تعیین تعداد روزنامه های نمایش داده شده در صفحه روزنامه ها:
  لیست روزنامه های ایجاد شده در صفحه روزنامه ها قابلیت صفحه بندی دارد. می توان توسط این آیتم مشخص نمود در هر صفحه چه تعدادی از روزنامه های ایجاد شده نمایش داده شود.
 • امکان مرتب سازی (sort) لیست روزنامه های ایجاد شده:
  امکان مرتب سازی براساس عنوان، سازنده، زمان ایجاد و وضعیت برای لیست روزنامه های موجود، فراهم آمده است.
 • تعیین آیتمهای دلخواه جهت نمایش بریده جراید در بخش تنظیمات بریده جراید:
  در این قسمت می توانید مشخص کنید که کدامیک از آیتمهای تعریف شده در ایجاد بریده جراید بر روی سایت نمایش داده شوند. توجه داشته باشید، تنظیماتی که در این قسمت مشخص می نمائید برای تمامی ماژولارهای بریده جراید در نظر گرفته خواهد شد. در صورتی که تنظیم خاصی برای یک ماژولار در نظر دارید، می توانید هنگام افزودن صفحه تغییرات مورد نظر را اعمال نمائید.
 • نمایش/عدم نمایش نام روزنامه در هنگام قرار دادن ماژولار بریده جراید بر روی صفحه:
  در این قسمت شما میتوانید مشخص کنید که آیا نام روزنامه پس از قرار دادن ماژولار بر روی سایت نمایش داده شود یا خیر.
 • نمایش/عدم نمایش لوگوی روزنامه در هنگام قرار دادن ماژولار بریده جراید بر روی صفحه:
  در این قسمت شما میتوانید مشخص کنید که آیا لوگوی روزنامه پس از قرار دادن ماژولار بر روی سایت نمایش داده شود یا خیر.
 • نمایش/عدم نمایش لینک آدرس روزنامه در هنگام قرار دادن ماژولار بریده جراید بر روی صفحه:
  در این قسمت شما میتوانید مشخص کنید که آیا لینک آدرس روزنامه پس از قرار دادن ماژولار بر روی سایت نمایش داده شود یا خیر.
 • نمایش/عدم نمایش تاریخ انتشار روزنامه در هنگام قرار دادن ماژولار بریده جراید بروی صفحه:
  در این قسمت شما میتوانید مشخص کنید که آیا تاریخ انتشار روزنامه پس از قرار دادن ماژولار بر روی سایت نمایش داده شود یا خیر.
 • امکان انتخاب نحوه نمایش ماژلار بریده جراید در صفحه در سه حالت ( عنوان، لیست و جزئیات):
  در زمان ایجاد صفحه از ماژولار بریده جراید شما نحوه نمایش را میتوانید به 3 حالت انتخاب کنبد:
  عنوان: در این حالت فقط عنوان ماژولار بریده جراید در صفحه نمایش داده میشود و کاربر با کلیک برروی آن میتواند جزئیات بریده را مشاهده کند.
  لیست: در این حالت علاوه بر اینکه عنوان ماژولار بریده جراید نمایش داده میشود تصویری کوچکتر از تصویر اصلی بریده در کنار ماژولار در صفحه نمایش داده میشود و کاربر با کلیک برروی آن میتواند جزئیات بریده را مشاهده کند.
  جزئیات: در این حالت تمام اطلاعات ماژولار بریده جراید به همراه تصویر انتخابی آن به نمایش در می آید.

کاربردها