• English (English)
  • français (French)
  • Deutsch (German)
  • русский (Russian)
  • العربية (Arabic)

سناریو ماژول فرم ساز

سناریوی شماره (1):

من برای شرکتم نیاز به تعدادی نیروی متخصص در زمینه های مختلف داشتم. برای این کار چند آگهی مختلف در روزنامه دادم و تا مدتها روزانه تعدادی زیادی مراجعه کننده برای پر کردن فرم استخدام به شرکت می‌آمدند. این کار هم خیلی پر هزینه بود و هم وقت کارمندان شرکت جهت رسیدگی به این امر گرفته می‌شد و در نهایت هم به نتیجه دلخواه نرسیدم. به همین دلیل به فکر راه مناسبتری برای گزینش نیرو افتادم. وقتی که این ماژول به من معرفی شد، با بررسی امکانات این ماژول متوجه شدم که دقیقا نیاز های مرا به طور کامل بر طرف می‌کند. با استفاده از این ماژول می‌توانم هر فرمی را با مشخصات لازم ایجاد کنم و در سایت قرار دهم و متقاضیان می‌توانند اطلاعاتشان را در فرم، وارد و ارسال کنند.

سناریوی شماره (2):

زمانی که شرکت ما اطلاعات مشتریان و مراجعین و حتی متقاضیان استخدام را در فرم های کاغذی ذخیره می‌کرد، پیدا کردن یک فرم خاص (مخصوصا وقتی تعداد فرم ها زیاد بود) حتی با وجود دسته بندی کامل آنها مشکل و زمان بر بود و حتی مواقعی اتفاق می‌افتاد که فرم مورد نظر پیدا نمی‌شد. ولی با استفاده از این ماژول فرم هایی که برای ما ارسال می‌شود در سیستم ذخیره شده و هر زمان که بخواهیم می‌توانیم آنها را با تمام جزئیات مشاهده کنیم و حتی بین آنها جستجو انجام دهیم. این کار را می‌توان در کوتاه ترین زمان و تنها با یک کلیک انجام داد.

سناریوی شماره (3):

در شرکت ما در مورد بعضی از فرمها که در سایت قرار داده می‌شوند نیاز به بررسی همزمان چند نفر است. در این موارد ما آدرس الکترونیکی آن شخص یا اشخاص را در تنظیمات مربوط به فرم وارد کردیم، به این ترتیب هر زمانی که کاربری فرم را تکمیل و ارسال نماید، علاوه بر ذخیره آن فرم در سیستم ، یک نمونه از آن به آدرسهای الکترونیکی تعیین شده نیز ارسال می‌شود. با این کار همه افراد مورد نظر می‌توانند یک نمونه از فرم را در اختیار داشته باشند بدون اینکه حتی وارد سایت شوند.

سناریوی شماره (4):

چند وقت پیش فرمی برای من ارسال شد که من می‌خواستم یک جواب برای ارسال کننده به صورت کتبی بنویسم ولی در فرم، فقط شماره تماس شخص ارسال کننده وجود داشت و من نمی‌توانستم پاسخی برای آن شخص ارسال کنم. در فرمهای بعدی من مشکلم را توانستم از طریق امکانی که در این ماژول هست برطرف کنم. در این مواقع می‌توانیم در فرم گزینه‌ای را برای گرفتن ایمیل کاربر قرار دهیم. دراین صورت اگر کاربر این گزینه را صحیح وارد کند می‌توانیم وقتی ایمیل آن کاربر را دریافت کردیم با انتخاب گزینه ارسال پاسخ (Reply) برای آن کاربر پاسخ خود را ارسال نماییم.

سناریوی شماره (5):

دربعضی از فرمها یکسری گزینه ها برایم خیلی مهم بودن به عنوان مثال میخواستم اشخاصی که فرم را پر می‌کنند حتما حداقل یک شماره تماس وارد کنند و میخواستم این اطلاعات با فرمت کاملا صحیح وارد شوند. در فرم های کاغذی نمی‌توانستم این موضوع را مدیریت کنم. یعنی اگر شخصی یک قسمت از یک فرم را مطابق خواسته من تکمیل نمی‌کرد نمی‌توانستم کنترلی روی آن داشته باشم. از زمانی که من از ماژول فرم ساز استفاده می‌کنم اگر فرمت یک گزینه برایم اهمیت داشته باشد می‌توانم با استفاده از اعتبار سنجی این موضوع را کنترل کنم. به عنوان مثال اگر ایمیل تکمیل کننده فرم برایم خیلی مهم باشد می‌توانم گزینه ایمیل را اجباری کنم و همچنین می‌توانم با اعتبار سنجی جلوی وارد شدن مقدار اشتباه را بگیرم.

سناریوی شماره (6):

من یک سایت چند زبانه دارم و می‌خواهم یک فرم نظر سنجی را به زبانهای مختلف روی سایتم داشته باشم، به همین دلیل دنبال راحتترین راه حل برای این کار بودم، تا این که متوجه شدم اگر ماژول مدیریت واژه‌ها را هم در کنار ماژول فرمساز داشته باشم، به راحتی قادر خواهم بود فرم را به زبانهای مختلف روی سایتم قرار دهم، به نحوی که با وارد کردن عنوان کنترلها در ماژول مدیریت واژه‌ها و معادل آنها به زبانهای دیگر، امکان مشاهده فرم به زبان انتخابی برای کاربر وجود خواهد داشت و به این ترتیب من فرمهای ارسالی کاربران به زبانهای مختلف را در یک گرید خواهم داشت.

کاربردها